Aluminiowe

Aluminium jest jednym z najbardziej wytrzymałych materiałów budowlanych, prawie niewymagającym konserwacji, świetnie izolującym i trwałym. Elegancki profil aluminiowy gwarantuje maksymalny dostęp światła i różnorodność zastosowań

Okna i drzwi z aluminium produkowane przez Firmę „PETECKI” z którą współpracujemy oparte są na systemach firmy Yawal System oraz Reyaners Aluminium lub innych wg wskazań projektanta czy inwestora.

Pozwalają one na wykonanie okien i drzwi z „zimnego” lub „ciepłego” aluminium o dowolnych funkcjach i walorach użytkowych (jako kwatery stałe, uchylne, uchylno – rozwierane, obrotowe, przesuwne, jako jednoskrzydłowe, dwuskrzydłowe, drzwi otwierane do środka lub na zewnątrz, na zawiasach wrębowych lub nawierzchniowych, ze szczotką, lub z progiem, przesuwne ręcznie, lub automatycznie). Dobór systemu uzależniony jest od wymagań w zakresie ochrony cieplnej i akustycznej, od natężenia użytkowania oraz od wymagań specjalnych (konstrukcje dymoszczelne, antywłamaniowe, kuloodporne, ognioodporne itp.). Ofertę uzupełniamy całą gamą kolorów i wypełnień konstrukcji, np. szkło, panele aluminiowe, panele PCV oraz akcesoriów, takich jak samozamykacze, pochwyty, etc. Stosujemy tylko sprawdzone okucia systemowe. Dla okien uchylnych, położonych wysoko, proponujemy otwieracze naświetli lub siłowniki, umożliwiające ich wygodne otwieranie z poziomu podłogi.